WinRAR

Sıkıştırılmış RAR, ZIP, ISO uzantılarına sahip arşiv dosyaları açmak için kullanabileceğiniz popüler bir uygulama.

[rating_form id="2" txt_score="%1$s"]
[rating_form id="2" score="false" total="false"]
 • Üretici
  win.rar GmbH
 • Lisans
  Ücretsiz
 • Dosya Boyut
  2.8 MB
 • Dil Şeçenekleri
  Türkçe, İngilizce

Günümüzde dosya sıkıştırma programları içerisinde en iyi özelliklere sahip ve en kapsamlı program Winrar olarak biliniyor. Birçok dosya formatını destekleyen program, kolay kurulumu ve kullanımı ile dikkat çekiyor. ZIP ve RAR formatını tam olarak destekleyen ve arşivleme konusunda tam destek sunan Winrar, dosyaların dijital ortamda dağınık kalmaması ve fazla yer tutmaması için dünyaca kabul görmüş bir uygulamadır.

Winrar Nedir?

Dosya sıkıştırma programı olarak kullanılan Winrar, belgelerin dijital ortamda saklanmasını sağlayan bir yazılımdır. Eugene Roshal yazılımın ilk geliştiricisidir. Yazılımın geliştirilmesi için Roshal’ın ekibine daha sonra Alexander Roshal da dahil edilmiştir. Türkçe de dahil olmak üzere sayısız dilde kullanıcılara sunulan yazılım, dosyaları sıkıştırma yanında dosya boyutunu küçülterek arşivleme yapan etkili bir araçtır.

Günümüzde internetten indirilen birçok dosya, sıkıştırılmış dosya olarak karşımıza çıkıyor. Bu dosyaları kullanabilmek veya açabilmek için de bilgisayarda dosya sıkıştırma programı Winrar’ın yüklenmiş olması gerekiyor. Mevcut dosyaları sıkıştırıp saklama yanında internetten indirilen sıkıştırılmış dosyaları açıp kullanmak için ihtiyaç duyulan bir program olan Winrar, birçok faydası ile kullanıcının işini kolaylaştırıyor.

Kaynak Tamindir
Senin Tepkin Ne Oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir